تبلیغات
دانلود فایل های تحقیقاتی - download انواع صادرات

دانلود فایل های تحقیقاتی - download انواع صادرات

دانلود فایل های تحقیقاتی - download انواع صادرات
صادرات قطعی عبارتست از خارج كردن كالا از قلمرو گمركی كشور بمنظور فروش ، استفاده یا مصرف در خارج از قلمرو گمركی كشور صادرات قطعی با توجه به مقررات صادرا ت و واردات از نظر عاملین آن می تواند از طریق بازارچه های مرزی و شركت های تعاونی مرزنشینان و تجار انجام گیرد واحد های تولیدی از طریق خرید متقابل ( BUY BACK ) و ورود موقت مواد اولیه نسبت به ته
دسته بندی اقتصاد
فرمت فایل doc
حجم فایل 29 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 41
انواع صادرات

فروشنده فایل

کد کاربری 7169

انواع صادرات

1- صادرات قطعی :

عبارتست از خارج كردن كالا از قلمرو گمركی كشور بمنظور فروش ، استفاده یا مصرف در خارج از قلمرو گمركی كشور .

صادرات قطعی با توجه به مقررات صادرا ت و واردات از نظر عاملین آن می تواند از طریق بازارچه های مرزی و شركت های تعاونی مرزنشینان و تجار انجام گیرد . واحد های تولیدی از طریق خرید متقابل ( BUY BACK ) و ورود موقت مواد اولیه نسبت به تهیه كالا و صادرات آن اقدام نمایند .

2- صادرات موقت :

عبارت است از خارج كردن كالا از قلمرو گمركی كشور به منظور عرضه و نمایش در نمایشگاهها ، تعمیر ، تكمیل و فرآوری در خارج از قلمرو گمركی كشور و سپس بازگرداندن آن به داخل قلمرو گمركی كالای مصرفی مانند شیرینی و شكلات و از سایر فرآورده های غذایی تولید داخل در نمایشگاههای خارج از كشور عرضه و به نمایش گذاشته می شود و پس از خاتمه قسمتی از كالای مصرفی در زمان برقراری نمایشگاه خارجی مجانناً به بازدید كنندگان داده می شود یا به آنها فروخته شود ، در بازگشت به كشور در مورد آن قسمت ( قسمت فروش رفته ) ، تشریفات مربوط به صادرات قطعی اعمال می گردد همین طور است در مورد كالاهای مصرفی با دوام مانند لوازم خانگی یا ماشین آلات صنعتی عرضه شده در نمایشگاههای خارجی كه در صورت فروش پس از اتمام نمایشگاه و برگشت صاحب كالا به كشور در مورد اقلام فروش رفته در نمایشگاه تشریفات قطعی صادرات انجام می شود در مورد برخی از دستگاهها و ماشین آلات موجود در داخل كشور ، ممكن است امكان تعمیر در داخل كشور وجود نداشته باشد ، لذا در صورت خراب شدن آنها برای تعمیر باید موقتاً بخارج از كشور ارسال شود در ارتباط به ماشین آلات و دستگاههای مذكور نیز به تشریفات صدور موقت انجام می شود . در مورد تكمیل یك كالای تولید داخلی در خارج كشور ، ممكن است این عمل به خاطر نبود فن آوری در داخل یا گران تر بودن هزینه كار در كشور ، در خارج از كشور انجام و سپس كالا به كشور بازگردانده می شود .

3- صادرات قطعی در حجم تجاری :

برای حجم یا جنبه تجاری داشتن كالا ، معیار ، ضابطه یاتعریف مشخص ارائه نشده است . در ماده 3 قانون صادرات و واردات ، مصوب 4/7/1372 آمده است كه « مبادرت به امر صادرات و واردات كالا به صورت تجاری مستلزم داشتن كارت بازرگانی است ..... » در تبصره یك ماده مذكور نیز آمده است « ملاك تجاری بودن كالا به این شرح ارائه شده است » كالاهائی به تشخیص گمرك برای فروش ، وارد یا صادر می گردد ، اعم از اینكه به همان شكل یا پس از انجام عملیات تولیدی ، تفكیك و بسته بندی ، به فروش می رسد ، تجاری تلقی خواهد شد . »

در قانون امور گمركی و آئین نامه اجرائی قانون مقررات صادرات و واردات ملاك تجاری بودن كالا صادراتی این است كه صدور آن به منظور فروش باشد ، این منظور نیز توسط گمرك احراز می گردد بنابراین تعریف ، آنچه را كه به تشخص گمرك برای فروش به خارج از كشور ، برده می شود باید تشریفات صادرات قطعی تجاری روی آن انجام شود .

4- صادرات قطعی غیر تجاری :

صادرات قطعی غیر تجاری از طریق پست و مسافر انجام می گیرد . ( 1 )

دستورالعمل اجرایی بند 24 تصویب نامه شماره 35985 / ت 20035 ه مورخ 3 / 6 / 77 ( 2)

هیأت محترم وزیران در خصوص صادرات همراه مسافر به كشورهای مستقل مشترك المنافع ( CIS ) كه به گمرك ابلاغ شده به شرح ذیل می باشد :

ماده ی 1 – توریستها و اتباع كشورهای مستقل مشترك المنافع كه به جمهوری اسلامی ایران مسافرت می نمایند مجاز خواهند بود برابر مقدار ارزی كه به سیستم بانكی كشور اظهار و اعلامیه ارزی دریافت داشته اند اقدام به خروج كالاهای مجاز صادراتی به همراه خود از كشور نمایند .

تبصره 1- خروج كالا تا سقف هزار دلار توسط واجدین شرایط ماده 1 نیازی به اظهار سیستم بانكی كشور و دریافت اعلامیه ارزی ندارد .

تبصره 2- نرخ خرید ارزی مسافرین فوق قیمت ارز واریزنامه ای در روز قبل ( نرخ صادراتی +قیمت واریزنامه در بازار بورس ) خواهد بود .


html

تاریخ : سه شنبه 7 آذر 1396 | 07:16 ب.ظ | نویسنده : پژوهان | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.