تبلیغات
دانلود فایل های تحقیقاتی - download آزمایشهای تشخیص دیابت شیرین FBS

دانلود فایل های تحقیقاتی - download آزمایشهای تشخیص دیابت شیرین FBS

دانلود فایل های تحقیقاتی - download آزمایشهای تشخیص دیابت شیرین FBS
آزمایشهای تشخیص دیابت شیرین آزمایشهای کنترل دیابت شیرین FBS مقادیر طبیعی قند خون
دسته بندی علوم پزشکی
فرمت فایل doc
حجم فایل 16 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 3
آزمایشهای تشخیص دیابت شیرین FBS

فروشنده فایل

کد کاربری 7169

آزمایشهای تشخیص دیابت شیرین

۱- Fasting blood sugar) FBS)بررسی شکر خون در حالت ناشتا که تست مقدماتی جهت تشخیص و مونیتورینگ درمان دیابت می باشد.مدت ناشتایی حد اقل ۸ ساعت ( به غیر از آب )

۲- 2hour post prandial glucose) 2hpp)آزمایش شکر ۲ ساعت پس از مصرف غذا (در حد یک صبحانه معمولی ) در فرد ناشتا بهتر آن است که فرد ناشتا و غیر حامله به جای غذا ۷۵ گرم گلوکز مصرف نماید.

۳-Glucose tolerance test) GTT)انجام آزمایش شکر ۲ ساعت پس از مصرف ۷۵ گلوکز در فرد ناشتا و غیر حامله به همراه انجام حداقل یک آزمایش در یکی از ساعتهای ۵/۰ - ۱ - ۵/۱ بهتر است که یک FBS به همرام ۴ آزمایش در ساعتهای ۵/۰ و ۱ و ۵/۱ و ۲ انجام شود .

۴- Glucose challenge test) GCT)تست اسکرینیگ شکر حهت خانمهای باردار . آنجام آزمایش شکر ۱ ساعت پس از مصرف ۵۰ گرم گلوکز بدون نیاز به ناشتایی .

۵- ‌Blood sugar) BS)تست راندوم شکر جهت تشخیص دیابت در کنار سایر علائم (پلی اوری - پلی دیپسی ـ کاهش وزن بدون توجیه )

آزمایشهای کنترل دیابت شیرین

۱- Hemoglobin A1c) HbA1c)بهترین تست جهت کنترل دیابت ( توصیه شده توسط انجمن دیابت آمریکا ADA ) به علت میل ترکیبی هموگلوبین های Glycated با گلوکز (خصوصا هموگلوبین A1c ) میزان تشکیل HbA1c متناسب با غلظت گلکوز خون است . این آزمایش با توجه به طول عمر کرویات سرخ ( گلبول های قرمز ) به عنوان اندکسی حهت بررسی غلظت متوسط گلوکز در ۴-۲ ماه گذشته استفاده می شود .

ADA هدف از درمان بیماران دیابتیک را نگه داشتن HbA1cزیر ۷٪ قرار داده و در صورتیکه این مقدار به طور ثابت بیش از ۸٪ باشد باید نحوه درمان مورد ارزیابی مجدد قرار گیرد .

۲- Blood sugar) BS)بهترین تست جهت


html

تاریخ : شنبه 25 آذر 1396 | 04:28 ب.ظ | نویسنده : پژوهان | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.