تبلیغات
دانلود فایل های تحقیقاتی - download اسهال در كودكان

دانلود فایل های تحقیقاتی - download اسهال در كودكان

دانلود فایل های تحقیقاتی - download اسهال در كودكان
به محض شروع اسهال مایعات بیش تری به كودك بدهید – این مایعات می تواند شیرمادر – دوغ – لعاب برنج – سرم خوراكی (او – آر – اس) ، آب ، چای كم رنگ باشد و هم چنین هویج، موز، سیب زمینی و سایر غلات مفید است از دادن آبمیوه – نخود سبز گلابی – هلو – آلو – زردآلو خودداری كنید
دسته بندی علوم پزشکی
فرمت فایل doc
حجم فایل 13 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 8
اسهال در كودكان

فروشنده فایل

کد کاربری 7169

آیا می دانید؟

اسهال دومین علت مرگ و میر كودكان در جهان است و از هر 200 كودكی كه اسهال
می شود یك نفر می میرد و علل مرگ و میر 4/1 اطفال زیر5 سال در دنیا اسهال است مهمترین علت مرگ و میر كودكان اسهالی از دست رفتن آب و املاح است و هم چنین از دیگر علل می تواند مصرف آنتی بیوتیك، مسموم، تنش عاطفی یا هیجان - خستگی زیاد – مصرف نابجا مهمل- عفونت ها – بیماری های مری - حساسیت غذایی – سوء جذب، سوء تغذیه، آب آلوده حیوانات اهلی باشد. (در این زمینه به چند توصیه توجه فرمائید.)

به محض شروع اسهال مایعات بیش تری به كودك بدهید – این مایعات می تواند شیرمادر – دوغ – لعاب برنج – سرم خوراكی (او – آر – اس) ، آب ، چای كم رنگ باشد و هم چنین هویج، موز، سیب زمینی و سایر غلات مفید است. از دادن آبمیوه – نخود سبز- گلابی – هلو – آلو – زردآلو خودداری كنید.

اگر كودك با شیر مادر تغذیه می شود كودك را با شیر مادر به دفعات بیش تری تغذیه كنید. مهم ترین و حیاتی ترین اقدام جایگزین كردن آب و املاح از دست رفته از طریق مایع درمانی خوراكی است (یك بسته پودر (او-آر-اس) را در 4 لیوان آب جوشیده سرد شده حل كنید و به كودك قبل اسهال بخورانید در هنگام اسهال از غذای كمكی (كه بهترین سن شروع غذای كمكی 4 تا 6 ماهگی است) در هنگام اسهال از غذای كمكی مناسب مثل فرنی – حریره بادام و سوپی است كه با حبوبات و غلات و سبزیجات پخته شده و حاوی كمی كره یاروغن می باشد استفاده كنید. در زمان اسهال غذاها باید خوب پخته نرم و قابل هضم بوده و به دفعات(6 بار در روز) به كودك داده شود. ( با مشاهده حالات زیر كودك را به نزدیك ترین مركز بهداشت درمانی یا خانه بهداشت و یانهایتاً به متخصص كودكان برده شود.)

1.احساس تشنگی زیاد

2.استفراغ مكرر

3.دفع مدفوع كلر – آبی داشته باشد

4.اسهال همراه با تب

5.كودك به مدت 3 روز (72 ساعت) بهتر نشده باشد

6.و هم چنین اگر نوزاد شیر شیر نخورد

7.علائم كم آبی (؟؟؟؟ فرورفتگی ؟؟؟؟ گریه بدون اشك – نقاط فرورفته روی پوست – بی حالی – 8 ساعت ادرار نكردن

8.اگر سن نوزاد كم تر از 3 ماه است و دچار اسهال شده است

9.


html

تاریخ : شنبه 25 آذر 1396 | 05:28 ب.ظ | نویسنده : پژوهان | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.